کاربرد ازن در خشکشویی

shamimsharifسایر حوزه ها0 Comments

line of industrial laundry machine in laundrette

در سال‌های اخیر، تکنولوژی استفاده از ازن در خشکشویی به عنوان روشی موثر در کمک به کاهش مصرف آب و انرژی و زمان شستشو و خشک کردن، اثبات شده است که در زمینه حذف میکروارگانیزم‌ها اطمینان ایجاد کرده و موجب بهبود کیفیت محصولات شسته شده، است.

کاربرد ازن پس از آتش سوزی

shamimsharifسایر حوزه ها0 Comments

گاز ازن، اکسیدکننده ایست که بوی مواد آلی مانند دود و بوی مواد پروتئینی را از بین می برد، از این رو پس از آتش سوزی از ازن می توان در از بین بردن بوی حاصل از آتش سوزی استفاده کرد. برای این کار از ازن با غلظت مشخص در مکانی که آتش سوزی انجام گرفته توسط دستگاه ازن ساز استفاده می کنند. نکته ای که باید به آن دقت شود این است که هنگام استفاده از ازن در مکان نباید سکونت صورت گیرد زیرا این غلظت از ازن سمی است و قبل از اعمال آن باید مکان از هر موجود زنده ای تخلیه گردد.

کاربردهای اکسیژن فعال (ازن) در صنایع مختلف

shamimsharifسایر حوزه ها0 Comments

کاربردهای اکسیژن فعال (ازن) در صنایع مختلف ازن بعنوان یک اکسنده بسیار قوی قابلیت های زیادی در مصارف صنعتی و خانگی دارد و اثرات زیست محیطی زیان بار ندارد. از جمله کاربردهای اجرا شده آن می توان به ‌موارد ‌زیر اشاره کرد :

کاربرد ازن در از بین بردن میکرو ارگانیسم‌ها

shamimsharifسایر حوزه ها0 Comments

 در بسیاری از صنايع غذايي از ازن جهت استريليزاسيون، ضدعفوني و بالا بردن زمان ماندگاري مواد غذایی استفاده مي‌شود. ازن بدون در نظر گرفتن ماهيت باکتري، ويروس، قارچ و حتي اسپور آن را از بين مي‌برد. واکنش‌هاي ازن با ميکرو ارگانيسم‌هاي مختلف، در سيستم‌هاي آبي به دو روشِ واکنشهاي مستقيم مولکولي و وجود راديکال‌هاي آزاد حد واسط صورت مي‌گيرد. دلايل اصلي از بين رفتن باکتري‌ها بوسيله ازن که توسط محققين ارائه شده عبارتند از: