کاربرد ازن ژنراتور در اتاق دود تخم مرغ

shamimsharifکاربرد ازن در صنعت دام و طیور0 Comments

DSC00142

جهت كاهش ميزان آلودگي و ممانعت از نفوذ باكتري ها و هر گونه ميكروارگانيسم به داخل پوسته تخم مرغ و جلوگيري از انتشار باكتري ها روي پوسته تخم مرغ هايي كه در انكوباتور قرار مي گيرند، تخم مرغ ها را بلافاصله پس از تخم گذاري در اتاق گاز با ضدعفوني كننده هايي چون پرمنگنات پتاسيم و فرمالدئيد ضدعفوني مي كنند كه به عنوان مصرف كننده محسوب مي شوند. با در اختيار داشتن يک دستگاه ازن ژنراتور و با استفاده از هوا به عنوان منبع تغذيه، بدون هيچ گونه هزينه ثانويه از قبيل خريداری مواد شيميايی و هزينه تأسيسات، مي توان عمل گندزدايی را با بهترين گندزدای موجود انجام داد.

 

 

مزاياي گاز ازن در ضدعفوني تخم مرغ:

 

  • طيف اثر بخشي ازن بسيار وسيع و بر روي باكتري، ويروس، قارچ، تك ياخته، جلبك، كپك، مخمر، سخت پوستان، كيست و اسپور ميكروارگانيسم ها مؤثر است .
  • قدرت اكسيداسيون و ضدعفوني كردن ازن، ۵۰ بار بيشتر از پرمنگنات پتاسيم است .
  • نيمه عمر ازن بسيار كوتاه و در دماهاي پايين تأثير و ماندگاري ازن به مراتب بيشتر است؛ لذا ديگر نيازي به گرم كردن اتاق گاز مطابق با روش هاي معمول نيست.
  • ازن باقي مانده مضري از خود به جای نمي گذارد و ضمن آنكه هر گونه بوي نامطبوعي را نيز از بين مي برد. از نظر ايمني پرسنل نيز، مشكلي ايجاد نخواهد كرد .
  • با صرف يك هزينه ثابت، ازن در همان محل توليد و مصرف شده؛ لذا مانند كلر نيازي به خريد، حمل و نقل، انبارداري و هيچ گونه ماده مصرفي ندارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *