کاربرد ازن ژنراتور در اتاق دود تخم مرغ

shamimsharifکاربرد ازن در صنعت دام و طیورLeave a Comment

از ازن جهت كاهش ميزان آلودگي و ممانعت از نفوذ باكتري ها و هر گونه ميكروارگانيسم به داخل پوسته تخم مرغ و جلوگيري از انتشار باكتري ها روي پوسته تخم مرغ هايي كه در انكوباتور قرار مي گيرند، استفاده می شود.

تخم مرغ ها را بلافاصله پس از تخم گذاري، در اتاق گاز با ضدعفوني كننده هايي همچون پرمنگنات پتاسيم و فرمالدئيد ضدعفوني مي كنند.در حال حاضر به جای استفاده از مواد شیمیایی سمی و مضر، با در اختيار داشتن يک دستگاه ازن ژنراتور و با استفاده از هوا به عنوان منبع تغذيه، بدون هيچ گونه هزينه ثانويه از قبيل خريداری مواد شيميايی و هزينه تأسيسات، مي توان عمل گندزدايی را با بهترين گندزدای موجود انجام داد.

مزاياي گاز ازن در ضدعفوني تخم مرغ:

  • طيف اثر بخشي ازن بسيار وسيع و بر روي باكتري، ويروس، قارچ، تك ياخته، جلبك، كپك، مخمر، سخت پوستان، كيست و اسپور ميكروارگانيسم ها مؤثر است .
  • قدرت اكسيداسيون و ضدعفوني كردن ازن، ۵۰ بار بيشتر از پرمنگنات پتاسيم است .
  • نيمه عمر ازن بسيار كوتاه و در دماهاي پايين تأثير و ماندگاري ازن به مراتب بيشتر است؛ لذا ديگر نيازي به گرم كردن اتاق گاز مطابق با روش هاي معمول نيست.
  • ازن باقي مانده مضري از خود به جای نمي گذارد و ضمن از بین بردن هر گونه بوي نامطبوعي، از نظر ايمني نیز پرسنل مشكلي برای پرسنل ايجاد نخواهد كرد.
  • ازن با صرف يك هزينه ثابت در همان محل توليد و مصرف می شود؛ لذا مانند كلر نيازي به خريد، حمل و نقل، انبارداري و هيچ گونه ماده مصرفي ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *